Şriftin ölçüsü / 811

Milli Qəhrəmanlara həsr olunmuş sənədli filmlər nümayiş etdiriləcək

13 Yanvar 2017 [17:08]

20 Yanvar faciəsinin iyirmi yeddinci ildönümünün keçirilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm Baş İdarəsi və "Yaddaş” sənədli filmlər studiyasının birgə təşkilatçılığı ilə cari ilin 17-19 yanvar tarixlərində Nazirliyin tabeliyində olan mədəniyyət müəssisələrində Milli Qəhrəmanlara həsr olunmuş sənədli filmlər nümayiş etdiriləcəkdir (siyahı əlavə olunur).

20 Yanvar faciəsinin iyirmi yeddinci ildönümünün keçirilməsi ilə əlaqədar filmlərin nümayişi cədvəli






Filmin adı


Milli Qəhrəman


Rejissor


Şəhər, rayon


Təqdimatın keçirilmə tarixi

1


"Mən Xocalını tərk etməyəcəyəm”

"Qəhrəmanlığa gedən yol”




Tofiq Hüseynov



Ələsgər Novruzov


Ramiz Hüseynov


Müşfiqabad qəsəbə mədəniyyət evi


17 yanvar 12:00



2


"Məmmədov Aqil”

"Qərargah rəisi”




Aqil Məmmədov

Şikar Şikarov


Qurban Səlimov


Qaradağ rayon Heydər Əliyev Mərkəzi


17 yanvar 14:00



3


"Tarixdə adı qalan”

"Ata adı”




Sərxan Ocaqverdiyev, Pərviz Səmədov


Günel Aqif


A.R.Qobustanlı adına mədəniyyət evi


17 yanvar 14:00



4


"Pəhləvan komandir”

"İlk komandir”




Əliyar Əliyev

Elman Hüseynov


Nizami Abbas


Nizami Kino Mərkəzi


17 yanvar 17:00

5


"Səma cəngavəri”

"Bacı yaddaşı”


Zakir Yusifov



Elşad Yəhyayev


Samirə Cəfərova

Asif Abramov


Binəqədi Mərkəzi mədəniyyət evi


18 yanvar 12:00



6


"Azərbaycanlı olmaq böyük şərəfdir”

"Ana, üç günə qayıdacağam”




Əlif Hacıyev Şövgiyar Abdullayev


Könül Kərimova.


Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi


18 yanvar 12:00



7


"Qəhrəmanlığa gedən yol”

"Mən Xocalını tərk etməyəcəyəm”




Ələsgər Novruzov



Tofiq Hüseynov


Ramiz Hüseynov


Suraxanı rayon Heydər Əliyev Mərkəzi


18 yanvar 14:00



8


"Bacı yaddaşı”

"Səma cəngavəri”




Elşad Yəhyayev

Zakir Yusifov


Asif Abramov

Samirə Cəfərova


Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı


19 yanvar 11:00



9


"Ana, üç günə qayıdacağam” "Azərbaycanlı olmaq böyük şərəfdir”




Şövqiyar Abdullayev


Könül Kərimova


Şüvəlan qəsəbə mədəniyyət evi


19 yanvar 12:00



10


"Qərargah rəisi”

"Məmmədov Aqil”




Şikar Şikarov

Aqil Məmmədov


Qurban Səlimov




Ə.Əmirov adına Mədəniyyət Sarayı


19 yanvar 14:00



11


"Pəhləvan komandir”

"İlk komandir”




Elman Hüseynov Əliyar Əliyev


Nizami Abbas


Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli onbirillik musiqi məktəbi


19 yanvar 14:00



12


"Ata adı”

"Tarixdə adı qalan”




Pərviz Səmədov Sərxan Ocaqverdiyev


Günel Aqif


4 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi


19 yanvar 14:00



13


"Oğul dərdi”

"Ən yüksək zirvə”




Şahlar Hüseynov

İlqar İsmayılov


Günel Aqif


Nizami Kino Mərkəzi


19 yanvar 17:00


Millət